google-site-verification=Oiw3bEwjNqdsBRoJLogMTUZ1942josfBHPAHDNsJ-bo
top of page

Silah ve mühimmat politikamız

Ülkemizdeki ateşli silahlar, (taşıma ve bulundurma) 6136 sayılı kanunun uygulanmasına ilişkin çıkarılan 91/1779 sayılı yönetmeliğe göre ruhsatlandırılmaktadır.

Yivsiz tüfekler,  2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanununa göre satışlar sadece valiliklerce izin verilen yerlerden (av bayileri) yapılacaktır.

İnternet üzerinden her türlü silah satışı yasaktır. Yetkili av bayilerinin ve üretici fabrikaların internet üzerinden reklam yapmasının önünde bir engel bulunmamakla birlikte satış yapmaları yasaktır. 

MantisXTR.com üzerinden ateşli silah ve mühimmat satışı kesinlikle yoktur. MantisXTR.com üzerindeki görsellerde yer alan silahlar temsilidir ve cihazın kullanım şekline yönelik bilgilendirme amacı ile siteye eklenmişti. 

 

MantisX bir Mobil app ile birlikte çalışan performans ölçüm cihazıdır GTİP NO: 9031.80.80.90.00 , MantisX ateşli silah veya aksesuarı değildir. MantisX Ateşli silahların performansı veya atışı konusunda bir verim sağlamaz, sadece atıcıların performansını ölçmesi ve bilinçlendirmesi üzerine ölçümler yaparak atıcıya geri bildirim sağlar.

bottom of page